La revedere, tabără dragă!

0
523
Mască individulă la preț de producător - 3,5 RON(inclusivTVA) - Click AICI

Ultima zi de tabără!

După rugăciunea de dimineață, părintele Mihai Meraru a continuat seria de concursuri de cateheză cu întrebări legate de sărbătoarea Tăierii Capului Sfântului Ioan Botezătorul, respectiv sărbătoarea Nașterii Maicii Domnului și ca de obicei, a oferit și premii copiilor care au dat cele mai multe detalii referitoare la aceste două sărbători.100_0354

Doamna profesoară de muzică, Silvia Vais a repetat cu fiecare grupă în parte imnul taberei și cântecele ce urmau să fie interpretate în cadrul spectacolului artistic de la finalul festivităților.100_0389

Părintele Protopop, Țoc Vasile, de la Protopopiatul Roznov s-a aflat astăzi în mijlocul copiilor, i-a binecuvântat, le-a oferit sfaturi creștine, dăruindu-le totodată câte o iconiță cu Sfinții 40 de Mucenici.100_0409

Timpul a trecut foarte repede și a sosit și mult așteptata festivitate de premiere. Au fost invitați reprezentanți ai autorităților publice locale și ai mass-media locale, parteneri, sponsori, prieteni și părinți ai copiilor.

Copiii au primit diplome și medalii, iar Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Neamț le-a oferit celor mai talentați dintre ei cupe.

Dorim să vă facem cunoscută si dumneavoastră lista premianților pentru cele mai frumoase picturi și creații literare. 100_0431

Grupa Senior

Premii de Excelență: Efros Vera, Lupașcu Lăcrămioara, Munteanu Teodora

Premiul I: Bîtlan Elena, Horciu Emilian Constantin, Herescu Silvana, Fedeleș Diana, Mocanu Răzvan, Rusu Alin

Premiul II: Meraru Andreea Ștefania, Stratulat Liuba, Gîrțu Roxana, Lupașcu Silvian, Vieru Vlad, Ciobotaru Bianca

Premiul III: Ciobotaru Beatrice, Boaru Elena, Năforeanu Camelia, Lebediuc Victor, Dăscălescu Dana, Bontaș Adelina

100_0441Grupa Junior

Premiul de excelență: Dumitrache Diana

Premiul I: Andrieș Ana Maria, Stănică Alessio, Gașpar Ramon, Huțupan Eliza, Burlea Maria Cătălina, Vasilache Gabriela

Premiul II: Popa Denisa, Zavate Mateo, Romedea Bogdan, Dumitrache Ștefania, Radu Ana, Savin Bianca

Premiul III: Neacșu Andreea, Blănuță Adina, Ocneanu Alina, Pomian Andreea, Aștefănesei Sabina, Năforeanu Ana

100_0417Grupa Piticot

Premiul de excelență: Ghinea Roșescu Vanessa Maria

Premiul I: Fechetea Cosmina, Andrei Serena, Romanescu David, Cautiș Alesia, Boncu Florentina, Achiriloaie Anda Iuliana

Premiul II: Boncu Ana-Maria, Tofan Teona, Enache Andrei, Acatrinei Amira, Tazlăoanu Maria, Bojora Marius

Premiul III: Ocneanu Ilie, Berea Denisa, Streche Angela, Filimon Livia, Anton Matei, Zavate Mădălina

100_0509Premii pentru Creație Literară: Stratulat Liuba, Meraru Andreea, Berea Manuela, Lupașcu Lăcrămioara, Komloși Nicoleta Elena.

Festivitatea de închidere a celei de-a VIII-a ediții a Taberei de creație ”Aripi de inger” a culminat cu joc și voie bună: au fost invitați pe scenă, rând pe rând Ansablul de dans popular ”Comorile Neamțului” de la Clubul Copiilor din Piatra Neamț, Dumitru Emy Constantin (acordeon) și Culbece Cătălina (muzică folk) de la Liceul de artă ”Victor Brauner”, precum și participanți la tabără care au pregătit momente de neuitat.100_0536

Mulțumim echipei de voluntari care au supravegheat și îndrumat copiii pe tot parcursul taberei!

100_0554

Redacția Junal Spiritual

[fbshare type=”button”] [google_plusone size=”standard” annotation=”none” language=”English (UK)”]        [fblike style=”standard” showfaces=”false” width=”450″ verb=”like” font=”arial”]

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here